استاد چت چت رومی برای همه استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ .

استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ

خصوصیات جسمی و اخلاقی پسران از روی ظاهرآنها


 
تقسیم بندی در دنیای استاد گپ مدرن  به دو روش و یکی توسط ارنست کرچمر و دیگری توسط ویلیام شلدون پیشنهاد شده است. کرچمر بر اساس ارتباط بین خصوصیات جسمانی – روانی ، ایده تیپ‌ سرشتی بدن را مطرح کرد و تیپ‌های سه‌گانه خود را به شرح زیر ارایه داد:
1- تیپ Asthenic لاغر، ضعیف، استخوانی
2- تیپ Athletic عضلانی، چهارشانه
3- تیپ Pyknic کوتاه، چاق با چربی زیاد

سیستم طبقه‌بندی استاد چت کرچمر چندی بعد توسط روانشناس آمریکایی، ‌ویلیام شلدون مورد اقتباس قرار گرفت و به شکل جدیدتری عرضه شد. شلدون عکس‌های گرفته شده از جلو، پهلو و پشت بدن از 4 هزار نفر را بررسی کرد و فیزیک بدن افراد را به سه دسته اساسی طبقه‌بندی کرد. شلدون، بر اساس سه لایه جنینی و نحوه تکامل ، تیپ‌های بدنی مورد نظر خود را نامگذاری کرده است. گفتنی است که در دوره جنینی، لایه اندودرم به لوله گوارش تکامل می‌یابد، مزودرم به عروق خونی، قلب و عضلات تبدیل می‌شود و اکتودرم نیز سیستم عصبی را می‌سازد. این گروه بندی همانی است که امروزه به کرات در علوم ورزشی خصوصا بدنسازی به کار می‌رود طراحی تمرین وبرنامه بدنسازی کاملا برای این سه تیپ بدنی تفاوت دارد.
 1- تیپ بدنی اکتومورف (Ectomorph)
فیزیک بدنی لیز گپ یک فرد اکتومورف، دارای شانه‌ها و دور کمر باریک، صورت لاغر و پیشانی بلند و کشیده، قفسه سینه لاغر و باریک و دست و پاهای نحیف و لاغر است. اکتومورف‌ها چربی کمی‌در بدن دارند و افزایش وزن و توده عضلانی آنها به سختی صورت می‌گیرد، رشد اکتومورف‌ها در اطراف سیستم عصبی تمرکز می‌یابد.
اکتومورف‌ها حساس عشق گپ تیزهوش، درون‌گرا، جامعه‌گریز ، آرام، ساکت و شکننده، کمرو و در تعارض با محیط هستند. این افراد قوه تخیل بالایی دارند و در کارهای ظریف و دقیق موفق تر هستند. از نظر خصایص فیزیولوژیک، اکتومورف‌ها پوست سرد دارند، با وجود خشکی دهان و بزاق کم، تمایل کمی‌به آب دارند این افراد معمولا کم‌اشتها و میزان خوابشان معمولی است. آن‌ها افرادی کم‌انرژی ولی منظم هستند که با بیقراری کاری را شروع می‌کنند ولی عشق گپ  در به پایان رساندن کارها دچار ضعف و کم‌ توانی می‌شوند. آمادگی روانی بیشتری برای ابتلا به افسردگی، بدگمانی و اختلالات اضطرابی دارند و زودتر و بیشتر از سایرین ،‌دچار اندوهگینی، ناامیدی، ترس و نگرانی و گوشه‌گیری می‌شوند. به‌طوری که طبع آن‌ها یک طیف است که یک سوی آن جنون و سوی دیگر آن نبوغ شاعرانه و صوفیانه و حساسیت‌های روحی است. زیادی وسواس و فکر و خیالات در اینگونه افراد شیوع بیشتری دارد. از آنها انتظار شجاعت و جسارت نداشته باشید!

2- تیپ بدنی مزومورف (Mesomorph)
مزومورف‌ها ساختار بدنی ورزیده دارند، و مستعد ترین افراد برای ورزش بدنسازی به شمار می‌روند دارای شانه‌های پهن، میان‌تنه باریک همراه با بازوها و مفاصل و زانوهای نیرومنداند و چربی اندک در بدنشان دیده می‌شود. تیپ بدنی آن‌ها در اطراف ماهیچه‌ها و سیستم گردش خون تمرکز می‌یابد. افراد این گروه می‌توانند بدون دشواری زیاد توده عضلانی‌شان را گسترش دهند.
مزومورف‌ها با خصوصیات فعالیت و پویایی، پرانرژی ، جسور و با شهامت بودن و عمل‌گرایی مشخص می‌شوند. اعتماد به نفس بالا دارند و افرادی با روحیه رقابتی هستند. نسبت به عقاید دیگران بی‌تفاوت‌اند، گستاخ و سلطه‌جو و اهل ریسک می‌باشند و به فعالیت‌های بدنی علاقه دارند تعریق زیاد و احساس عطش از مشخصه های بارز آنهاست.
3- تیپ بدنی اندومورف (Endomorph)
هیکل بدنی چاق فربه (خپل) دارند، ساختار بدنی‌شان به‌طور مشخص در اطراف دستگاه گوارش توسعه می‌یابد و شکم‌‌محور است. این افراد معمولا دارای دور کمر پهن و شانه‌های کم‌عرض هستند، چربی فراوان سرتاسر بدنشان را فرا می‌گیرد و امعا و احشای رشد یافته‌ای دارند. دستها و پاهای کوتاه دارند و عریض بودن از دید از پهلو و متابولیسم پایین از سایر مشخصات فیزیکی آنهاست .
اندومورف‌ها برونگرا ، راحت‌طلب و لذت‌گرا هستند . خوش‌مشرب،صلح‌جو، شوخ‌طبع و خونسرداند و کارها را پشت گوش می‌اندازند. عاشق خوراکی و غذا هستند و خواب سنگین و طولانی مدت دارند. افرادی معاشرتی و اجتماعی با رفتار دوستانه و مردم‌دار هستند که این خصوصیات در شکل افراطی خود به افزایش استعداد ابتلا به بیماری مانیک – دپرسیو (شیدایی ـ افسردگی) می‌انجامد . اقتصادی هستند ومعمولا بیشترین طبقه بازاریان وکسبه از این گروه است به قولی از یک استاد پشت دخل نشینی شکم را گنده نمی‌کند شکم گنده ها بیشتر اهل پشت دخل نشینی هستند.
اگر بخواهم جمع بندی کنم تیپ های اندومورف و پیک نیک(Pyknic) متناظر با مزاج بلغمی‌و کافا دوشا و تیپ های مزومورف و اسلتیک (Athletic) متناظر با مزاج دموی و پیتا دوشا و تیپ‌های اکتومورف و آستنیک (Asthenic) متناظر با مزاج سوداوی و واتا دوشا می‌باشند. اما همانگونه که ذکر کردم در طب سنتی ایران متغیرهای گوناگونی برای تعیین سرشت جسمی‌روانی و مزاج هر فرد بررسی می‌شود که از وضعیت ظاهری فرد مانند ویژگی‌های پوست و مو و نمای اندام گرفته تا اوضاع داخلی مانند ویژگی‌های نبض و چگونگی واکنش پذیری بدن در برابر خوردنی‌ها تا حالات روانی و رفتاری را در بر میگیرد. در حالی که آن‌چه توسط کرچمر و شلدون پیشنهاد شده است، تنها فرم بیرونی بدن را برای تقسیم‌بندی تیپ انسان بررسی می‌کند. ضمنا اکثر افراد مخلوطی از انواع مختلف بدنی هستند به همین دلیل امروزه به تیپ بدنی یک عدد سه رقمی‌( هرکدام از ارقام از 1 تا 7 ) تخصیص می‌دهند و نسبت اکتومورفی تا اندومورفی را با هر کدام از این رقمها میسنجند. 
نتیجه :
استعداد و توانائی های فیزیکی و بدنی خود را بشناسید و مطابق با آن انتظار داشته باشید کسانی که خاصیت مزومورف بیشتری دارند، برای ورزش هایی مثل وزنه برداری و بدنسازی مناسب هستند، در صورتی که ورزش هایی مثل دوندگی استقامت احتیاج به هیکل اکتومورف دارد. باوجودی که نوع فیزیک بدنی حرف آخر را نمی‌زند ولی انتخاب صحیح براساس نوع فیزیک بدنی یکی از عوامل بسیار موثر در میزان موفقیت است در حقیقت تاثیر تمرین به ژن ها ۷۵ به ۲۵ است .
به طور مثال ورزشکاران آفریقایی همیشه در صدر اخبار مربوط به رشته دو و میدانی قرار دارند و البته در این میان کنیایی ها ، ۴۰ درصد رتبه‌های اول دوهای استقامت را به خود اختصاص داده اند.
این دونده های کنیایی پاهای باریک و عضله پشت پای کشیده ای دارند (یک خاصیت ژنتیک) که یک آناتومی‌کاملا مناسب برای دوندگی است. اهالی کنیا در ارتفاع ۲ هزار فوتی زندگی می‌کنند که باعث می‌شود تا میزان گلبول های قرمز خونشان، علاوه بر ظرفیت قلبی – عروقیشان بالا برود، هردو این فاکتورها برای دویدن در مسیرهای طولانی ضروری هستند.
یا شاید تصورکنیدهیچ تناسب خاصی برای ورزش تیراندازی احتیاج نباشد ولی یک تیرانداز کامل، تناسب قلبی – عروقی بسیار خوب و ضربان قلب پایین دارد که حتی در لحظات شلیک پایین تر هم می‌آید. آنها می‌توانند ندانسته ضربان قلب خود را تا ۲۰ ضربه در دقیقه پایین آورده و درست بین ضربان ها شلیک کنند. البته تیراندازی با تفنگ پیستونی به بالاتنه عضلانی هم احتیاج دارد.
حقیقت این است که تنوع ژنتیک بسیار بیشتر از تنوع رشته های مسابقه است وحالا با تمام این تفاسیر، شما چه نوع بدنی دارید؟ هیچ وقت ورزشکار مطرحی را دیده اید که فکر کنید شما هم می‌توانید درست مثل لیس گپ باشید؟


برچسب: خصوصیات جسمی و اخلاقی پسران از روی ظاهرآنها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۱۳ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

دردسرهای لاکچری بچه پولدارها و خریدهای عجیب آنها


دردسرهای عشق گپ  لاکچری بچه پولدارها و خریدهای عجیب آنها
امروز قسمتی از دردسرهای لاکچری بچه پولدارها را مرور می‌کنیم، ریچ کیدزها کلا لاکچری هستند و حتی دغدغه و دردسر های آنها نیز بـه نوعی لاکچری اسـت! مثلاً در ادامه این پست امروز با دردسر عجیب گیر کردن سویچ های متعدد خودرو های لوکس ریچ کیدزها در هم، رو بـه رو میشویم! یا دردسر خرید کوسه برای آکواریم های لوکس آنها! در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

افراد پولدار و متمول در نهایت آسایش و رفاه زندگی میکنند و هر چیزی کـه بخواهند، بـه اسانی برایشان فراهم می‌شود. انها هیچگاه غصه چیزی را نمیخورند ودر بیشتر موارد خوشحال هستند. با این وجود، ثروتمندها نیز مشکلات خاص خودشان را دارند. گاهی اوقات انها با دردسرهای شیرینی مواجه میشوند کـه تصورش برای دیگران غیر ممکن اسـت.

 

ثروتمند بودن در برخی موارد می‌تواند اذیت دهنده باشد. اختراع روسری نامرئی کننده بسیار خوب اسـت، زیرا بـه این شکل میتوان از دوربین پاپاراتزی ها در امان عشق چت ماند.

 

در حالیکه شـما بـه فکر خرید برای گربه خود هستید، اینگونه افراد بـه دنبال خرید یک یا دو کوسه میگردند تا انها را در آکواریوم خود قرار دهند.

 

شـما سعی می‌کنید لیز گپ گره های هدفون خودرا باز کنید، در حالیکه پولدارها گره سوییچ خودرو های شان را باز می نمایند.

 

آنها نمیدانند کدام اتومبیل را بیش از بقیه دوست دارند، بنابر این همه ی خودروها را می‌خرند.

 

افراد لیز چت متمول ساعت ها وقت صرف میکنند تا بفهمند کدام ساعت بیشتر بـه خودروی شان میخورد.

 

البته این مسئله تفاوت چندانی در رانندگی انها ندارد.

 

نگه داری مواد غذایی در صندوق خودروی اسپرت چنین افرادی کار پر دردسری اسـت، زیرا وجود موتور بـه شدت انها را گرم می‌کند.

 

حتی آب و هوا نیز میتواند برنامه های انها رابه هم بریزد.

 

انتخاب کردن محل زندگی برای پولدار ها کار سختی اسـت. عده ای از آنها برای آنکه همسایه ای نداشته باشند، تمام کوه و مناطق اطراف آنرا میخرند.

 

هر چیز کوچکی در خانه افراد متمول مورد توجه قرار میگیرد و این امر بسیار کسل کننده اسـت. هنگامیکه ماه آوریل فرا می‌رسد، آنها چیدمان میز ناهارخوری را تغییر داده و حتی بشقاب ها را نیز مناسب فصل بهار انتخاب میکنند.

 

تنبل خواندن افراد متمول چندان درست نیست. تمیز کاری برای انها بسیار سخت تر از ماست، زیرا دستکش شان پاره میشود و جواهراتشان پیدا میگردد.

 

یک نفر نمی‌تواند بـه تنهایی همه ی جا را تمیز کند، بنابر این باید یک حرفه ای را برای اینکار انتخاب کرد تا تمام سنگ ها را یک بـه یک مورد شستشو قرار دهد.

 

پولدارها نیز بسیار خسته می‌شوند. آنها برای استراحت در تخت ماساژ و ضد صدای خود دراز می‌کشند.

 

گاهی اوقات پولدار ها برای رهایی از مشکلات خود پرواز میکنند. اما اینکار برایشان فایده ای ندارد. فضای جلوی صندلی انها بـه قدری زیاد اسـت کـه پایشان بـه صندلی جلویی نمی‌رسد.

 

اگر شـما بـه فکر پولدار شدن و یا نشدن هستید، ریچارد برانسون رئیس و بنیانگذار گروه شرکت های ویرجین برای تان توصیه ای دارد: “بعنوان یک میلیاردر کار را آغاز کنید و برای خود یک خط هوایی خریداری نمایید.”

 


 

و در ادامه خریدهای عجیب بچه پولدارها
شاید تا بحال گفتگو های افرادی کـه در بخت آزمایی های بزرگ برنده ی مقدار زیادی پول شده اند را دیده باشید. طبق معمولً وقتی کـه از این افراد پرسیده میشود کـه میخواهند با پول های میلیونی کـه برنده شده اند چکار کنند جواب های ساده ای مانند تعمیر کولر خانه میدهند! اما افرادی کـه سال هاست در پول و ثروت غرق هستند دیگر علاقه ای بـه خرج پول های خود در مسائل ساده ندارند و یک قدم فراتر میروند.

 

خرید خانه هایی کـه افراد معروف در انها سکونت داشته اند

همانگونه کـه گفتیم ثروتمند بودن دیدگاه شـما در مورد این‌کـه چـه چیزهایی را میتوانید بخرید و چـه چیزهایی نمی‌توانید رابه شدت تغییر خواهد داد. وی نیز مانند ایوانیشویلی هر وقت بـه جایی تاریخی می رفت و ازآن جا خوشش می آمد بـه افرادش دستور می داد کـه آنرا خریداری کرده و برای وی بیاورند.

 

از این مکان ها می‌توان بـه خانه ای کـه برادران رایت نخستین هواپیمای خودرا در آن جا ساختند یا آزمایشگاهی کـه توماس ادیسون در آن جا اختراعات خودرا انجام می داد اشاره کرد کـه هنری فورد با پرداخت هزینه های سرسام آور انها رابه موزه ای شخصی بنام «Greenfield Village» در دیِربورن ایالت میشیگان منتقل میکرد کـه امروزه نیز پابرجاست.

 

جالب این‌کـه وی دوست نداشت در جواب خواسته هایش «نه» بشنود. دریک برهه ی زمانی خاص، فورد بـه شدت بـه موزیک های استفن فوستر علاقمند شد مخصوصاً موزیک های «Way Down Upon The Swanee River». از این رو وی خانه ی دوران کودکی فوستر را خریداری نموده و تلاش کرد آنرا از پیتزبورگ بـه دیربورن منتقل کند اما شهردار پیتزبورگ بـه وی اعلام کرد کـه این خانه را اشتباهاً خریداری کرده اسـت.

 

از این رو هنری فور خود دست بکار شد و این خانه را خرید و بر سر در آن نوشت: «محل بدنیا آمدن استفن فوستر». یکی از برادرزاده های فوستر بنام اِوِلین فوستر مورنوِک مقاله ای را منتشر کرد کـه در آن گفته شده بود خانه ی مذکور در واقع خانه ی دوران کودکی استفن فوستر نبوده و هنری فورد استدلالات و مدارک معتبر دراین مورد را نادیده گرفته اسـت. اما فورد تا زمان مرگش این خانه را در تملک داشت.

 

خرید یک ایستگاه تلویزیونی

هاوارد هیوز مرد ثروتمندی بود کـه سعی کرد مفهوم «ثروتمند غیرعادی» رابه مرز بیماری روانی متصل کند. انسان های ثروتمند علایق و رقتارهای عجیب و خاصی دارند و هاوارد هیوز نیز از این قاعده مستثنی نبود. وی بـه تماشای فیلم علاقه ی شدیدی داشت و این علاقه رابا گذراندن روزها و هفته های زیادی از عمر خودرا در داخل سینمای خانگی خود نشان داد. وی بعضی اوقات روزها از این سینمای خانگی خود خارج نمی شد.

 

هاوارد هیوز درسال های آخر عمر خود بـه لاس وگاس نقل مکان کرد و یک پنتهاوس در آن جا خریداری کرد تا این‌کـه زندگی دریک پنتهاوس در شهر لاس وگاس رابه طور واقعی و نه از طریق دیدن فیلم تجربه کند. البته وی دراین پنتهاوس نیز دست از دیدن فیلم برنداشت و برای اینکار یک ایستگاه تلویزیونی محلی را خریداری کرد و از انها خواست کـه برنامه های خودرا طبق دستور او منتشر کنند.

 

وی بـه شدت و بادقت وسواسانه ی خود بر تمامی فعالیت های این استودیو بازرسی داشت. هر گاه سریال یا صحنه ای از یک فیلم را از دست می داد با متصدی این ایستگاه تماس می‌گرفت و بـه او دستور می داد کـه سریال یا فیلم و یا حتی صحنه ی از دست داده اش را دوباره برای او پخش کنند. بر اساس ادعاهای تماشاگران اهل لاس وگاس:

 

اگر میخواستید بدانید کـه هاوارد هیوز در شهر اسـت یا نه می توانستید تلویزیون را روشن کنید و اگر شبکه ی محلی مورد نظر فیلم «Ice Station Zebra » را پخش می‌کرد مطمئن می شدید کـه وی هنوز در شهر اسـت. این فیلم کـه محبوب ترین فیلم از دیدگاه هاوارد هیوز بود تقریبا هر شب پخش می شد. حتی بعضی شبها تا صبح پخش آن تکرار می شد.

 

خریدن وسایل تجملاتی بی روح برای سگ هایش

سوال اینجاست کـه آیا سگ های ثروتمند میدانند کـه ثروتمند هستند یا خیر؟ این سوال را میتوانید از سگی کـه در عکس زیر میبینید بپرسید. البته بنظر میرسد وی علاقه ای بـه این همه ی گوشی هوشمند آیفون ۷ کـه در مقابلش قرار داده شده ندارد. این سگ ماده «کوکو» نام دارد و صاحب او ، وانگ سی کونگ فرزند ثروتمندترین مرد چین، وانگ جیان لین اسـت.

 

و البته این همه ی گوشی هوشمند گرانقیمت بـه این سگ تعلق دارند. وانگ کوچک در هفته ی اولی کـه گوشی های جدید اپل له بازار عرضه شدند برای این سگ سورتمه ای آلاسکایی خود هشت شماره گوشی آیفون ۷ خریده اسـت. عکس هایی از این سگ با گوشی های آیفون جدیدش و دو اپل واچ در دست چند روزبعد در رسانه های اجتماعی خبرساز شد.

 

البته آقای وانگ آنقدر باهوش هست کـه بداند سگ ها حتی اگر میخواستند نیز نمی توانستند از گوشی های هوشمند استفاده کنند و تنها دلیل کار او دیوانگی اش بنظر میرسد. البته او تنها شخصی نیست کـه با فراهم کردن چنین زندگی لوکسی برای سگ خود نشان داده کـه کمی مشکل دارد. پاریس هیلتون نیز یک خانه ی مستقل برای سگ های خود لیس چت ساخته اسـت.

 

این خانه ی مجلل در واقع یک ویلای دو طبقه در لیس گپ  اسـت کـه از مبلمان های گرانقیمت و گچ بری های زیبا در آن استفاده شده و تنها بـه سگ ها تعلق دارد. حتی دراین خانه لوستر نیز بکار رفته و تهویه ی هوای مطبوع نیز در اختیار سگ های خوش شانس قرار میگیرد. ماریا کری نیز درسال ۲۰۱۴ یک جت شخصی رابا هزینه ای ۱۷۵٫۰۰۰ دلاری برای سگ هایش اجاره کرد تا انها رابه یک اردوگاه لوکس بفرستد.


برچسب: دردسرهای لاکچری بچه پولدارها و خریدهای عجیب آنها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۰:۵۴ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا + مشهورترین تاج های ملکه ها


معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا ی استاد چت + مشهورترین تاج های ملکه ها
 

در اینبخش بـه معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا می‌پردازیم. فکر می‌کنید دوره خانواده های سلطتنی بـه اتمام رسیده اسـت؟ فکر میکنید دیگر پادشاه و ملکه ای وجود ندارد؟ اگر این طور اسـت باید بگوییم کـه سخت در اشتباه اید! در حال حاضر ودر قرن 21 تعداد زیادی ملکه در جهان وجود دارند، ملکه های واقعی! در ادامه بـه معرفی آنها میپردازیم ودر آخر نیز مشهور ترین تاج های آنها را نیز میبینیم.

 

دانمارک ملکه مارگارت دوم
ملکه مارگارت دوم، نخستین ملکه ی دانمارک اسـت کـه بر این کشور حکمرانی میکند. او حالا ۷۸ سال سن دارد. اگر چـه مارگارت نخستین ملکه ی حکمران کشور دانمارک اسـت، اما پیش از او یکی از نیاکانش یعنی ملکه مارگارت اول، در اواخر قرن چهاردهم و اوایل قرن پانزدهم بر سرزمین های دانمارک، فنلاند، سوئد و نروژ فرمانروایی میکرد.

 

ملکه مارگارت دوم با همسرش، پرنس هنریک درسال ۱۹۶۷ ازدواج کرد ودر سال ۱۹۷۲ ملکه شد. همسر او پیش از بـه سلطنت رسیدن مارگارت از دنیا رفت. ملکه مارگارت درسال ۲۰۱۲، چهلمین سالگرد پادشاهی اش را جشن گرفت ودر آینده پسرش، پرنس فردریک جانشین او خواهد شد.

 

بریتانیا ملکه الیزابت دوم
ملکه الیزابت دوم صاحب طولانی ترین دوره ی سلطنت در تمام تاریخ بریتانیا اسـت و بیش از 60 سال است کـه بر سرزمین های مشترک المنافع حکمرانی می‌کند.

 

ملکه الیزابت دوم بعد از مرگ پدرش درسال ۱۹۵۲ بـه سلطنت رسید، اما مراسم تاجگذاری او درسال ۱۹۵۳ برگزار شد. بعد از او، پسرش پرنس چارلز بـه سلطنت خواهید رسید.

 

اسپانیا ملکه لتیزیا
ملکه لتیزیا همسر فلیپ ششم، پادشاه اسپانیا اسـت. او قبل از وصلت با خاندان سلطنتی اسپانیا، بـه خبرنگاری و بعد گویندگی اخبار مشغول بود. لتیزیا زمانی کـه خبرنگار بود، درسال ۲۰۰۰ انتخابات ریاست جمهوری امریکا را پوشش داد.

 

لتیزیا درسال ۲۰۰۴ با فیلیپ ششم ازدواج کرد که در آن زمان هنوز پرنس بود. این زوج دو فرزند دارند: پرنسس لئونور و پرنسس سوفیا. پرنسس لئونور بعد از پدرش جانشین او خواهد شد.

 

هلند ملکه ماکسیما

ملکه ماکسیما همسر ویلیام الکساندر، پادشاه هلند اسـت. این زوج درسال ۲۰۰۲ با یک دیگر ازدواج کردنند و صاحب سه دختر بنام های پرنسس کاترینا آملیا، پرنسس الکسیا و پرنسس ارین شدند.

 

سوئد ملکه سیلویا
سیلویا، ملکه ی سوئد در جریان المپیک مونیخ درسال ۱۹۷۲ با همسرش، کارل گوستاو شانزدهم آشنا شد. انها درسال ۱۹۷۶ با یک دیگر ازدواج کردند و سه فرزند دارند: پرنسس ویکتوریا کـه جانشین پدرش خواهد شد، پرنس کارل فیلیپ و پرنسس مادلین.

 

ملکه سیلویا قبل از وصلت با خاندان سلطنتی، در کنسولگری آرژانتین در مونیخ کار میکرد ودر کمیته ی ساماندهی امور مسابقات المپیک مونیخ حضور داشت.

 

نروژ ملکه سونیا

ملکه سونیا همسر هارلد پنجم، پادشاه نروژ است. این زوج درسال ۱۹۶۸ با یک دیگر ازدواج کردند اما درسال ۱۹۹۱ بـه مقام سلطنت رسیدند و پادشاه و ملکه ی نروژ شدند. انها دو فرزند دارند: پرنس هاکون مگنس کـه ولیعهد نروژ اسـت و پرنسس مارتا لوییز.

 

تونگا ملکه ناناسیپائو

ملکه ناناسیپائو همسر توپوئوی ششم، پادشاه تونگا اسـت. عنوان سلطنتی او «ملکه ی همسر» اسـت.

 

بلژیک ملکه ماتیلد

ملکه ماتیلد همسر فیلیپ، پادشاه بلژیک اسـت. او قبل از ازدواج با شاه فیلیپ، بکار گفتار درمانی مشغول بود. این زوج چهار فرزند دارند: پرنسس الیزابت، پرنس گابریل، پرنس امانوئل و پرنسس النور. پرنسس الیزابت بعد از پدرش جانشین او خواهد شد.

 

لسوتو ملکه ماسناته موهاتو

ملکه ماسناته موهاتو سیئیسو، ملکه ی لسوتو، همسر لتسی سوم، پادشاه این کشور اسـت. انها سه فرزند دارند: پرنسس سنیت، پرنسس ماسیئیسو و پرنس لروتولی. کوچک ترین فرزند انها یعنی پرنس لروتولی جانشین پدرش خواهد شد.

 

اردن ملکه رانیا
ملکه رانیا درسال ۱۹۹۳ با عبدالله بن الحسین ازدواج کرد که در آن زمان پرنس اردن بود. این زوج چهار فرزند بنام های پرنس حسین

 

پرنسس ایمان، پرنسس سلما و پرنس هاشم دارند. ملکه رانیا پیش از وصلت با خاندان سلطنتی، در حوزه‌های سرمایه گذاری و فناوری اطلاعات مشغول بکار بود.

 

بوتان ملکه جتسون پما
جتسون پما ملکه ی همسر کشور بوتان ودر حقیقت جوان‌ترین ملکۀ حال حاضر دنیا اسـت. او درسال ۲۰۱۱، در سن 21 سالگی با جیگمه کسار نامگیل وانگچوک، پادشاه بوتان ازدواج کرد.

 

ملکه ی ۲۷ ساله ی بوتان پیش از این در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده. او و همسرش یک پسر بنام جیگمه نامگیل وانگچوک دارند.

 

کامبوج ملکه نورودوم
ملکه نورودوم مونینیت از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۵ ملکه ی همسر کشور کامبوج بود تا آنکه نظام پادشاهی در کامبوج از میان رفت. خانواده ی سلطنتی بعد ها به کامبوج بازگشتند.

 

و ملکه نورودوم از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۴ دوباره ملکه ی همسر کامبوج شد، تا آنکه همسرش، شاه نورودوم سیهانوک از دنیا رفت. او در حال حاضر عنوان ملکه ی مادر کامبوج را دارد، چون پسرش شاه نورودوم سیهامونی فرمانروای فعلی این کشور اسـت.

 

برونئی ملکه صالحه

پنگیران آناک صالحه ملکه ی برونئی، همسر پادشاه برونئی اسـت. این زوج شش فرزند دارند. پسر اول انها ولیعهد کشور برونئی اسـت.

 


 

و در ادامه مشهورترین تاج های ملکه های دنیا
 

تاج های زنان خاندان های سلطنتی جایگاه ویژه ای دراین خاندان ها دارند و اغلب از نسلی بـه نسلی دیگر منتقل شده اسـت. بزرگترین و ارزشمند ترین مجموعه ی تاج های زنانه متعلق بـه ملکه ی بریتانیا اسـت. اخیراً یکی از تاج های وی را مگان مارکل در مراسم ازدواجش با پرنس هری بر سر داشت کـه توجه زیادی رابه خود جلب کرد.

 

تاج عروسی مگان مارکل
این تاج الماس نشان راکه مگان مارکل در روز عروسی اش از ملکه ی بریتانیا قرض گرفته بود، در ابتدا متعلق بـه ملکه مری، مادربزرگ ملکه الیزابت دوم بود.

 

قدمت جواهری کـه در مرکز تاج قرار گرفته بـه سال ۱۸۹۳ باز می‌گردد. این تاج هدیه ای بـه ملکه مری «در آن زمان، پرنسس ویکتوریا مری» از طرف شهرستان لینکولن بـه مناسبت ازدواجش بود.

 

تاج عروسی کیت میدلتون
این تاج زیبا درسال ۱۹۳۶ ساخته شد و هدیه ای از طرف دوک یورک «بعد ها شاه جورج ششم» بـه دوشس یورک «ملکه الیزابت» بود.

 

بعد ها این تاج رابه پرنسس الیزابت دوم در روز تولد ۱۸ سالگی اش هدیه دادند اما بیشتر پرنسس مارگارت «خواهر ملکه الیزابت دوم» و پرنسس آن «دختر ملکه الیزابت دوم» ازآن استفاده می‌کنند.

 

تاج عروسی پرنسس دایانا
تاج عروسی دایانا اسپنسر متعلق بـه خانواده ی خود او بود. بخش میانی تاج در حقیقت هدیه ای بـه مناسبت عروسی مادربزرگ دایانا بوده اسـت. گفته می‌شود دسته های تاج هم بخشی از یکی از جواهرات فرانسیس منبای، بانوی معروف ویسکنت مونتاگو اسـت.

 

طرح تاج در دهه ی ۱۹۳۰ تکمیل شد و ازآن در خاندان اسپنسر بعنوان تاج عروسی استفاده می شد. اگر چـه ملکه ی بریتانیا از مجموعه ی خودش تاجی رابه دیانا قرض داد تا در مراسم عروسی اش ازآن استفاده کند، اما دایانا تصمیم گرفت سنت خانواده ی خودرا ادامه دهد.

 

تاج پرنسس ویکتوریا
پرنسس ویکتوریا در روز عروسی خود تاج خیره کننده ای بر سر داشت کـه قدمت زیادی دارد. این تاج یکی از کهن ترین دارایی های خاندان سلطنتی سوئد اسـت کـه طبق سنت این خاندان در مراسم های ازدواج هنوز ازآن استفاده می‌شود.

 

این تاج در ابتدا متعلق بـه همسر اول ناپلئون یعنی ژوزفین بودو نوه ی دختری او بعد از ازدواج با اسکار اول، پادشاه سوئد و نروژ، آن رابا خود بـه سوئد آورد.

 

تاج خاندان هانوفر
الساندرا د-اوسما در مراسم ازدواجش با کریستین، پرنس هانوفر تاج بسیار زیبایی بر سر داشت کـه طبق سنت، عروس های خاندان هانوفر ازآن استفاده میکنند.

 

پیش ازآن، کارولین، پرنسس موناکو و هانوفر درسال ۲۰۰۴ و اکاترینا مالیشوا در مراسم ازدواجش با برادر پرنس کریستین از این تاج استفاده کرده بودند. گفته می‌شود این تاج متعلق بـه ماری، پرنسس هانوفر «۱۸۴۹-۱۹۰۴» بوده اسـت.

 

تاج الماس نشان لوکزامبورگ
پرنسس کلر، همسر فعلی فلیکس، پرنس لوکزامبورگ درسال ۲۰۱۳ از این تاج استفاده کرد. این تاج متشکل از الماس های متعدد، با بدنه ای از جنس طلا و نقره بوده و طرح آن بـه شکل پیچک های درخت مو و حبه های الماس اسـت.

 

این تاج کـه قدمت آن بـه قرن نوزدهم میلادی باز میگردد، در خاندان سلطنتی لوکزامبورگ از نسلی بـه نسل دیگر منتقل شده اسـت.

 

تاج دختران بریتانیای کبیر و ایرلند
این تاج معروف ترین تاج زنانه ی خاندان سلطنتی بریتانیا اسـت، چون همان تاجی اسـت کـه در تصویر ملکه الیزابت دوم بر روی اسکناس ها و سکه ها وجوددارد.

 

این تاج هدیه ای بـه ملکه ویکتوریا مری، مادربزرگ ملکه الیزابت دوم، بـه مناسبت ازدواجش بود. هزینه ی ساخت این تاج توسط انجمنی از زنان گرد آوری شد و نام تاج از همین جا گرفته شده اسـت.

 

تاج گل زنبق
این تاج در ابتدا متعلق بـه مجموعه ی ویکتوریا یوجین، ملکۀ اسپانیا بود کـه همسرش آنرا درسال ۱۹۰۶ بـه مناسبت ازدواج شان بـه او هدیه داده بود. این تاج در همان سال بـه دست جواهرساز دربار اسپانیا، با بدنه ای از جنس پلاتینیوم و الماس هایی گرد ساخته شده بود.

 

موتیف گل زنبقی کـه سه بار در طرح تاج تکرار شده، سمبل خاندان بوربون اسـت. ویکتوریا یوجین در زمان تبعید تاج رابا خود بـه همراه داشت و بعد از احیای پادشاهی اسپانیا، این تاج بـه سوفیا، همسر شاه خوان کارلوس پیشکش شد.

 

تاج پرنسس ماکو
حضور رسمی ماکو، پرنسس ژاپن در دربار این کشور از سن بیست سالگی آغاز شد و ازآن زمان جواهرات ویژه ای بـه او پیشکش شده کـه مناسب چنین موقعیت های رسمی ای هستند.

 

تاج مخصوص او بـه دست یک شرکت جواهرسازی ژاپنی بنام واکو، با طرحی از گل زنبق و دیگر گل ها ساخته شد. بعد از برگزاری مراسم ازدواج پرنسس ماکو با دوست پسرش درسال ۲۰۲۰، تاج او بـه خزانه ی سلطنتی منتقل خواهد شد، چون پرنسس ماکو بعد از این ازدواج، عنوان سلطنتی اش را از دست خواهد داد.

 

تاج الماس نشان آلیا ملکه اردن
این تاج الماس نشان هدیه ی همسر ملکه آلیا بـه او بود کـه طراحی مدرن آن جایگاه ویژه ای بـه آن بخشیده اسـت، چون طرح آن نه بـه شکل گل، بلکه خطی اسـت.

 

خاندان سلطنتی اردن مجموعه تاج سلطنتی ندارد و تاج های زنانه از مادران بـه دختران منتقل می‌شوند. درسال ۱۹۷۷، ملکه آلیا در سانحه ی سقوط بالگرد کشته شد و تاج او بـه دخترش، پرنسس هایا رسید.

 

تاج زیتون یاقوت نشان
تاج زیتون یاقوت نشان کـه با یاقوت های صورتی – بنفش تزئین شده، دهه ها اسـت کـه در مجموعه ی خاندان سلطنتی یونان جای دارد ودر ابتدا متعلق بـه اولگا، ملکه ی هلنس بود.

 

این تاج بـه اولگا، پرنسس یوگوسلاوی بـه ارث رسید و سپس عموزاده اش، پاول، شاه هلنس آنرا خریداری کرد. حالا اغلب آن ماری، ملکه ی یونان از این تاج استفاده میکند.

 

تاج کلید یونانی
این تاج درحدود سال ۱۹۰۵ برای یک پرنسس بریتانیایی-آلمانی ساخته شد کـه قرار بود در آینده دوشس والامقام خاندان سلطنتی رومانوف شود، اما این پرنسس در جریان انقلاب روسیه وادار بـه فرار از کشورش شد. درسال ۱۹۲۱ ماری، ملکه ی رومانی این تاج را بعنوان هدیه ای برای دخترخوانده اش، هلن، پرنس یونان خریداری کرد.

 

پرنس هلن تا آخر عمر، حتی در زمان تبعید این تاج را پیش خود نگه داشت. این تاج بـه پرنسس آن بـه ارث رسید کـه درسال ۱۹۹۳ بـه رومانی بازگشت. حالا اغلب بزرگترین دختر او در زمان شرکت در مراسم های سلطنتی دیگر کشورها از این تاج استفاده میکند.

 

تاج عتیقۀ مروارید نشان لیس گپ
خاندان سلطنتی هلند جواهرات بسیار زیادی اسـت اما از میان این مجموعه جواهرات، تاج عتیقه ی مروارید نشان بعنوان تاج ملکه ماکسیما انتخاب شد.

 

طراحی این تاج درسال ۱۹۰۰، بـه تقلید از تاج ملکه آنا پاولونا، همسر ویلم دوم، پادشاه هلند انجام شد. قدمت الماس های تاج ملکه ماکسیما بـه قرن هفدهم میلادی باز می‌گردد. از زمان ملکه ویلهلماین، تمامی ملکه های هلند از این تاج استفاده  استاد گپ کرده اند.


برچسب: معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا + مشهورترین تاج های ملکه ها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۱:۵۲ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020

 


عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020 
در این مطلب به معرفی 10 زیباترین زنان جهان می پردازیم. زنانی که به شهرتی جهانی دست پیدا کرده اند و عکس شان بارها روی جلد مجلات زیبایی چاپ شده است. البته معیار و ملاک زیبایی در کشورهای مختلف متفاوت است و واقعا نمی شود گفت که چه کسی زیباترین است. در ادامه این مطلب با زیباترین زنان جهان در سال 2020 آشنا می شویم، به نظر شما کدام یک از این زنان زیباتر از است؟

 

1. مارگو رابی

 

مارگو رابی، بازیگر و تهیه کننده سینمای اهل استرالیا می باشد، او با بازی در فیلم های: گرگ وال استریت و جوخه انتحار به شهرت بالایی دست پیدا کرد، نام مارگو رابی چندین سال است که در میان زیباترین زنان جهان دیده  می شود.

 

2. تیلور هیل

 

تیلور هیل مدل و بازیگر آمریکایی می باشد، او زاده سال 1996 است و در حال حاضر یکی از فرشتگان برند ویکتوریا سکرت می باشد. تیلور هیل تا به حال چندین بار از سوی وب سایتهای معتبر جهانی و مجلات مشهور به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شده است.

 

3. شارلیز ترون

 

شارلیز ترون بازیگر و تهیه کننده مشهور اهل آفریقای جنوبی می باشد. نام او هر ساله به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن جهان در رتبه بندی های زیبایی وجود دارد، نام او امسال هم در لیست 10 زن زیبای جهان قرار دارد. 

 

4. دیپیکا پادوکونه

 

دیپیکا پادوکونه مدل و بازیگر مشهور اهل هندوستان می باشد. او چندین بار عنوان بهترین مدل سال هند را از آن خود کرده، خانم پادوکونه از سال 2006 وارد دنیای بالیوود شد و خیلی زود به شهرت جهانی دست پیدا کرد.

 

5. سلنا گومز

 

سلنا گومز بازیگر و خواننده مشهور اهل ایالات متحده آمریکا می باشد. او از کودکی وارد دنیای سینما و موسیقی شده است. نام سلنا گومز امسال هم در میان 10 زن زیبای جهان قرار دارد، او نامزد سابق جاستین بیبر خواننده مشهور کانادایی می باشد.

 

6. نانا

 

نانا (کره جنوبی) بازیگر، خواننده و مدل مشهور اهل کره جنوبی می باشد. نانا با ویدیو موزیک ها و انتشار عکس های مدلینگ اش، به شهرت جهانی دست پیدا کرد. نام او در سال 2016 هم درمیان 10 زن زیبای جهان دیده می شد.

 

7. فحریه اوجن

 

فحریه اوجن مدل و بازیگر مشهور اهل ترکیه ای-آلمانی می باشد. در سال 2017 هم  نام خانم اوجن در رتبه نهم در فهرست ۳۰ زن زیبا در جهان وجود داشت که در آن افرادی مانند: جیجی حدید، اما واتسون، آدریانا لیما و آنجلینا جولی نیز حضور داشتند.

 

8. بلا حدید

 

بلا حدید مدل مشهور آمریکایی-فلسطینی می باشد. او دختر یولاندا حدید و خواهر جی جی حدید دیگر مدل های مشهور این کشور است. بلا حدید در سال 2019 زیباترین زن جهان (از نظر محاسبات ریاضی) معرفی شد.

 

9. پریانکا چوپرا

 

پریانکا چوپرا خواننده و بازیگر مشهور اهل هندوستان می باشد. خانم چوپرا از سال 2001 به شهرت رسیده و چندین بار برنده جوایز بازیگری در جشنواره های هندوستان شده است. او در حال حاضر همسر نیک جوناس خواننده و بازیگر آمریکایی می باشد.

 

10. هانده ارچل

 

هانده ارچل بازیگر ترکیه ای-آلمانی می باشد. او با بازی در سریال (عشق حرف حالیش نمیشه) به شهرت رسیدو خانم ارچل در سال 2018 به عنوان هفتمین زن زیبای جهان انتخاب شد، نام او امسال هم در لیست زیباترین زنان جهان وجود دارد.

 


برچسب: عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۱:۴۰ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020

 


عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020 
در این مطلب به معرفی 10 زیباترین زنان جهان می پردازیم. زنانی که به شهرتی جهانی دست پیدا کرده اند و عکس شان بارها روی جلد مجلات زیبایی چاپ شده است. البته معیار و ملاک زیبایی در کشورهای مختلف متفاوت است و واقعا نمی شود گفت که چه کسی زیباترین است. در ادامه این مطلب با زیباترین زنان جهان در سال 2020 آشنا می شویم، به نظر شما کدام یک از این زنان زیباتر از است؟

 

1. مارگو رابی

 

مارگو رابی، بازیگر و تهیه کننده سینمای اهل استرالیا می باشد، او با بازی در فیلم های: گرگ وال استریت و جوخه انتحار به شهرت بالایی دست پیدا کرد، نام مارگو رابی چندین سال است که در میان زیباترین زنان جهان دیده  می شود.

 

2. تیلور هیل

 

تیلور هیل مدل و بازیگر آمریکایی می باشد، او زاده سال 1996 است و در حال حاضر یکی از فرشتگان برند ویکتوریا سکرت می باشد. تیلور هیل تا به حال چندین بار از سوی وب سایتهای معتبر جهانی و مجلات مشهور به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شده است.

 

3. شارلیز ترون

 

شارلیز ترون بازیگر و تهیه کننده مشهور اهل آفریقای جنوبی می باشد. نام او هر ساله به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن جهان در رتبه بندی های زیبایی وجود دارد، نام او امسال هم در لیست 10 زن زیبای جهان قرار دارد. 

 

4. دیپیکا پادوکونه

 

دیپیکا پادوکونه مدل و بازیگر مشهور اهل هندوستان می باشد. او چندین بار عنوان بهترین مدل سال هند را از آن خود کرده، خانم پادوکونه از سال 2006 وارد دنیای بالیوود شد و خیلی زود به شهرت جهانی دست پیدا کرد.

 

5. سلنا گومز

 

سلنا گومز بازیگر و خواننده مشهور اهل ایالات متحده آمریکا می باشد. او از کودکی وارد دنیای سینما و موسیقی شده است. نام سلنا گومز امسال هم در میان 10 زن زیبای جهان قرار دارد، او نامزد سابق جاستین بیبر خواننده مشهور کانادایی می باشد.

 

6. نانا

 

نانا (کره جنوبی) بازیگر، خواننده و مدل مشهور اهل کره جنوبی می باشد. نانا با ویدیو موزیک ها و انتشار عکس های مدلینگ اش، به شهرت جهانی دست پیدا کرد. نام او در سال 2016 هم درمیان 10 زن زیبای جهان دیده می شد.

 

7. فحریه اوجن

 

فحریه اوجن مدل و بازیگر مشهور اهل ترکیه ای-آلمانی می باشد. در سال 2017 هم  نام خانم اوجن در رتبه نهم در فهرست ۳۰ زن زیبا در جهان وجود داشت که در آن افرادی مانند: جیجی حدید، اما واتسون، آدریانا لیما و آنجلینا جولی نیز حضور داشتند.

 

8. بلا حدید

 

بلا حدید مدل مشهور آمریکایی-فلسطینی می باشد. او دختر یولاندا حدید و خواهر جی جی حدید دیگر مدل های مشهور این کشور است. بلا حدید در سال 2019 زیباترین زن جهان (از نظر محاسبات ریاضی) معرفی شد.

 

9. پریانکا چوپرا

 

پریانکا چوپرا خواننده و بازیگر مشهور اهل هندوستان می باشد. خانم چوپرا از سال 2001 به شهرت رسیده و چندین بار برنده جوایز بازیگری در جشنواره های هندوستان شده است. او در حال حاضر همسر نیک جوناس خواننده و بازیگر آمریکایی می باشد.

 

10. هانده ارچل

 

هانده ارچل بازیگر ترکیه ای-آلمانی می باشد. او با بازی در سریال (عشق حرف حالیش نمیشه) به شهرت رسیدو خانم ارچل در سال 2018 به عنوان هفتمین زن زیبای جهان انتخاب شد، نام او امسال هم در لیست زیباترین زنان جهان وجود دارد.

 


برچسب: عکس 10 تا از زیباترین زنان دنیا در سال 2020،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۱:۲۴ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)