استاد چت چت رومی برای همه استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ .

استاد گپ|استاد چت|استادگپ|استادچت|لیس گپ|عشق گپ

سیل پای کوسه های آدم خوار را به خیابان های استرالیا باز کرد + تصاویر

مرکز آتش نشانی یکی از ایالت های استرالیا در خصوص حضور این جانوران خطرناک در آب های گل آلود به ساکنان محلی شدیدا هشدار داده است.

به گزارش   اس ام اس  پیدا شدن یک گاوکوسه آدم خوار بزرگ در وسط خیابان های استرالیا موجب بهت و حیرت نیروهای امدادی و همچنین ساکنان محلی این کشور شده است. ظاهرا سیل اخیر در استرالیا پای این جانوران خطرناک دریا را به خیابان های این کشور باز کرده است. مرکز آتش نشانی ایالت " کوئینزلند " استرالیا با انتشاراین عکس در شبکه های اجتماعی به ساکنان این ایالت در خصوص احتمال حضور کوسه های آدم خوار در آب های گل آلود ناشی از سیل شدیدا  هشدار داد.  
 
سیل پای کوسه های آدم خوار را به خیابان های استرالیا باز کرد + تصاویر 
 
سیل پای کوسه های آدم خوار را به خیابان های استرالیا باز کرد + تصاویر 
 
 

گفتنی است اس ام اس لیس گپ ؛ گاوکوسه ها جزء گونه های بسیار خطرناک کوسه ها در جهان بشمار می روند. طول  این کوسه های آدم خوار به بیش از 3.5 متر و وزن آنها بین 90 تا 226 کیلوگرم می رسد.
 
سیل پای کوسه های آدم خوار را به خیابان های استرالیا باز کرد + تصاویر

برچسب: سیل پای کوسه های آدم خوار را به خیابان های استرالیا باز کرد + تصاویر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۳:۰۷ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

حقایق باورنکردنی درباره مرگبارترین جاندار در جهان که نمی‌دانستید!

گزش پشه نه تنها آزاردهنده است بلکه ممکن است باعث انتقال بیماری‌هایی نیز بشود.

به گزارش اس ام اس لیس گپ  هیچ چیز مانند وزوز یک پشه در عصر یک روز تابستانی که به دنبال غذای گرم است حال ما را خراب نمی‌کند. صد و هفتاد و شش گونه از این نوع حشره در ایالات متحده‌ی آمریکا شناخته شده است و بیش از سه هزار گونه پشه در کل جهان وجود دارد.
حقایق جالب درباره مرگبارترین جاندار در جهان که نمی‌دانستید!
بیشتربخوانید :۲۵ گونه خطرناک از کشنده‌ترین و مرگبارترین حیوانات جهان+ تصاویر
 
 مطابق گزارش مجله‌ی سیمثسون، این حشرات کوچک، مرگبارترین جاندار در جهان نام گرفته‌اند و حدود یک میلیون مرگ را در هر سال رقم می‌زنند. این نام به دلیل رد خارش‌دار نیش به آن‌ها داده نشده است؛ بلکه به دلیل بیماری‌هایی است که توسط پشه‌ها به انسان‌ها منتقل می‌شوند.
 
پشه‌ها به خانواده‌ای از حشرات بالدار به نام کولیسیدیا (Culicidae) تعلق دارند. همه‌ی گونه‌های پشه‌ها، از خون تغذیه نمی‌کنند اما بسیاری از آن‌ها ناقل بیماری‌هایی مانند ویروس نیل غربی و تب زرد هستند. هر پشه‌ای که ناقل نباشد باز هم رد نیشی خارش‌دار ایجاد می‌کند و این خارش به دلیل بزاق حشره است که ایجاد واکنش‌های حساسیت‌زایی در بدن به صورت تورم و خارش ایجاد می‌کند.
بهتر است برای اینکه بهتر بتوانیم با این حشره مقابله کنیم چرخه‌ی زندگی پشه‌ها را بشناسیم.

چرخه‌ی زندگی پشه

برنامه‌های کنترل پشه‌ها معمولاً بر پشه‌های بالغ متمرکز می‌شوند؛ اما ممکن است هدف آن‌ها از بین بردن لارو یا تخم پشه‌ها باشد. چرخه‌ی زندگی پشه چهار مرحله دارد:
1- تخم: پشه‌های ماده در سطح آب یا خاکی که به صورت متناوب دچار سیل می‌شود تخم‌ریزی می‌کنند.
بعضی پشه‌ها فقط یک تخم و سایر پشه‌ها تعداد بیشتری تخم، در حدود دویست تخم می‌گذارند.
2- لارو: بعد از مرحله تخم، پشه تبدیل به لارو می‌شود. لاروها در آب زندگی می‌کنند. برخی گونه‌ها، از سطح آب به صورت واژگون آویزان می‌شوند. سایر گونه‌ها به گیاهان می‌چسبند. در این مرحله، از لوله‌ای تنفس کرده و با خوردن باکتری‌ها و جلبک‌ها ادامه حیات می‌دهند. لارو رشد کرده و به چهار برابر اندازه اول می‌رسد.
3- مرحله‌ی پوپا: پشه در این مرحله در آب باقی می‌ماند و استراحت کرده و رشد می‌کند. در گونه‌های مختلف این مرحله از چند روز تا چند هفته به طول می‌انجامد.
4- بلوغ: بعد از مرحله‌ی پاپا، پشه چند روزی را برای خشک کردن بال‌ها به استراحت می‌گذراند. پشه‌های ماده، خون می‌مکند تا نوعی پروتئین ضروری را برای تولید و رشد تخم‌ها به دست آورند؛ پس پشه‌های نر خون نمی‌مکند. در واقع پشه‌ها از شیره‌ی گیاهان تغذیه می‌کنند.
 
رفتار گزشی پشه‌ها
پشه‌های ماده‌ی بالغ، بخش تخصصی شده‌ی ویژه‌ای برای سوراخ کردن پوست دارند که مجهز به لوله‌ای نیز برای مکیدن خون است. هنگامی که پشه‌ای شما را می‌گزد، مقداری از بزاق خود را به درون پوست تزریق می‌کند که هدفش پاسخ ملایم سیستم ایمنی بدن در برابر گزش است و شکلی از بی‌حسی را ایجاد می‌کند.
Image result for ‫پشه‬‎
 
مطابق گزارش مایوکلینیک، سایر علائم گزیدگی پشه عبارت‌اند از:

بسیاری از بیماری‌های منتقل شده توسط پشه‌ها، بیماری‌های جدی را سبب می‌شوند و حتی ممکن است منجر به مرگ افراد شود. به همین دلیل است که برنامه‌های کنترل پشه‌ها اهمیت دارند. افرادی که با گزش پشه بیمار شده‌اند نباید دیگر گزیده شوند؛ آن هم در مراحل اولیه‌ی بیماری‌شان

* یک دانه یا چند دانه‌ی قرمز-قهوه ای خارش‌دار که بعد از گزش ظاهر می‌شود
* تورم اطراف محل گزیدگی
* نقاط تیره‌ای که به کبودی نزدیک می‌شود
* تاول‌های ریز به جای دانه‌ای سفت
 
هنگامی که توسط گونه‌ی خاصی از پشه‌های گزیده می‌شویم، بدن ما نوع خاصی از آنتی بادی‌ها در برابر بزاق آن پشه تولید می‌کند. چنین واکنشی نشان می‌دهد که هر چه بیشتر توسط این گونه از پشه گزیده شویم، احتمال کمتری وجود دارد بدن واکنش نشان دهد. به همین دلیل است که کودکان بسیار کم سن و سال که تجربه‌ی گزیدگی کمتری توسط پشه دارند، احتمال بیشتری نسبت به بزرگسالان دارد که نشانه‌های گزش را بروز دهند. هنگامی که کودکی گزیده می‌شود، محل گزیدگی متورم شده و گاهی احساس می‌کنیم محل گزیدگی داغ و تب‌دار شده است.
 
اگر واکنش سیستم ایمنی بدن ما به گزیدگی پشه شدید شد و علائم ناراحتی بیشتر شد، ممکن است پزشک آنتی‌هیستامین خوراکی مانند بنادریل یا کلاریتین تجویز کند (مطابق گزارش مایوکلینیک)
در موارد نادری، افراد ممکن است واکنشی حساسیتی در کل بدن به گزش پشه نشان دهیم که به آن آنافیلاکسیس می‌گویند.
 
موسسه ملی سلامت (National Institutes of Health) علائم آنافیلاکسیس را این گونه برمی‌شمرد:
* درد شکمی، تهوع یا استفراغ
* صدای غیرعادی تنفس یا خستگی
* اضطراب
* ناراحتی در قفسه سینه
* سرفه یا گرفتگی بینی
* اسهال
* مشکل در تنفس یا تورم
* سرگیجه، بیهوشی
* کهیر، خارش یا قرمزی پوست
* لکنت زبان
* تورم صورت، چشم یا زبان
 
اگر هر کدام از این نشانه‌ها را پس از گزیدگی پشه یا هر حشره‌ی دیگری مشاهده کردید، باید فوراً برای دریافت خدمات پزشکی به مراکز بهداشتی مراجعه کنید.
 
اکثر علائم پشه گزیدگی در طی چند روز از بین می‌رود و نیازی به درمان داروئی ندارد. استفاده از کمپرس سرد به بهبود خارش محل گزش کمک می‌کند.
 
در صورتی که رد گزش، آزارتان می‌دهد می‌توانید از لوسیون کلامین یا از هیدروکورتیزون ضعیف _ معمولاً به صورت کرم یا اسپری در بازار هست_ مستقیماً بر روی محل گزش بمالید.
 
کلامین ترکیبی از زینک و اکسیدهای آهن است که خارش را از بین می‌برد. هیدروکورتیزون، نوعی آستروئید است که قرمزی، خارش و تورم را بهبود می‌بخشد. نوع ضعیف آن را می‌توانید از داروخانه و بدون نسخه‌ی پزشک دریافت کنید. در صورتی که باردار هستید یا تحت درمان سایر بیماری‌ها به سر می‌برید یا می‌خواهید آن را برای کودکان زیر دو سال استفاده کنید، پیش از مصرف هیدروکورتیزون با پزشک مشورت کنید.

بیماری‌های منتقل شونده توسط پشه‌های لیس گپ

بعضی گونه‌های پشه، ناقل بیماری هستند؛ به این معنا که می‌توانند بیماری‌های خاصی را از شخصی یا از حیوانی به سایرین منتقل کند. بیماری به این شکل منتقل می‌شود که پشه‌ای فرد بیمار یا ناقلی را می‌گزد و سپس به سراغ فرد سالم می‌رود.
 
در ایالات متحده‌ی آمریکا، چندین بیماری وجود دارد که معمولاً از طریق پشه‌ها منتقل می‌شود. این بیماری‌ها شامل:
* ویروس نیل غربی
* آنسفالیت صلیب شرقی (Eastern equine encephalitis)
* آنسفالیت صلیب غربی (Western equine encephalitis)
* آنسفالیت سنت لوئیس (St. Louis encephalitis)
* آنسفالیت لاکراس (La Crosse (LAC) encephalitis)
* تب دنگی
* تب زرد
 
افرادی که به خارج از کشور سفر می‌کنند و با عفونت ناشی از بیماری‌های منتقل شده توسط پشه‌ها بازمی‌گردند می‌توانند این بیماری‌ها را در کشور منتشر می‌کنند. اخیراً نیز ویروس زیکا نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود. بنابراین اگر در صورت گزش پشه دچار تب، راش پوستی، درد مفاصل و قرمزی چشم دچار شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید.
 
لازم به ذکر است که این بیماری‌ها از طریق مادر به جنین منتقل می‌شود. بزرگ‌ترین مسئله درباره‌ی ویروس زیکا، نوزادان تازه متولد شده هستند. باوجودی که دلیل اصلی این مشکل پیدا نشده است، اما افزایش قابل توجهی در تعداد نوزادان مبتلا به آنسفالی در برزیل مشاهده شده است. این‌ها مربوط به مادرانی است که در طول دوران بارداری‌شان توسط پشه‌های آلوده گزیده شده‌اند. عفونت ویروس زیکا ممکن است مربوط به سندروم گیلان-بار در بزرگسالی باشند که نوعی فلج را در بزرگسالان ایجاد می‌کند.
بسیاری از بیماری‌های منتقل شده توسط پشه‌ها، بیماری‌های جدی را سبب می‌شوند و حتی ممکن است منجر به مرگ افراد شود. به همین دلیل است که برنامه‌های کنترل پشه‌ها اهمیت دارند. افرادی که با گزش پشه بیمار شده‌اند نباید دیگر گزیده شوند؛ آن هم در مراحل اولیه‌ی بیماری‌شان. هر بیماری که توسط پشه منتقل می‌شود متفاوت است و علائم خاصی را ایجاد می‌کنند، اما برخی از علائم عمومی شامل تب، خستگی، تورم غده‌ها، راش، سردرد و درد بدن هستند.

پشه‌ها به چه کسانی جذب می‌شوند؟

پشه‌ها به برخی افراد بیش از دیگران توجه نشان می‌دهند. این امر دلائلی دارد که با دانستن آن‌ها می‌توان مانع جذب پشه‌ها شد.
اولین گام، ساده است: سعی کنید آرام باشید. پشه‌ها به افراد پر انرژی جذب می‌شوند. افزایش تولید دی اکسید کربن (حاصل از تنفس) و اسید لاکتیک (تولید شده پس از فعالیت فیزیکی) باعث می‌شود پشه‌ها به سمت شما بیایند. افرادی که میزان متابولیک زیادی دارند مورد توجه پشه‌ها هستند. به همین دلیل است که دوندگان یا افرادی که کار فیزیکی می‌کنند تعداد زیادی پشه را به سمت خود می‌کشند؛ اما افرادی که به آرامی دراز کشیده‌اند آن‌ها را جذب خود نمی‌کنند.
گام دوم این است که خودتان را بپوشانید. لباس‌های آستین بلند و شلوارهای متناسب که بیشتر سطح بدن را می‌پوشانند برای ممانعت از گزش کاربردی هستند. باید بدانید که زمین‌های مرطوب و جنگل‌ها محل تجمع پشه‌ها هستند، بنابراین اگر در چنین مکان‌هایی کمتر حضور داشته باشیم مانع گزیدگی خواهیم شد. اما اگر لازم است در چنین محیطی بمانید بهتر است از پشه بند یا از دفع کننده‌های حشرات استفاده کنید. دفع کننده‌ها را باید هر نود دقیقه یکبار استفاده کرد.
 
سایر موارد برای دفع کردن پشه‌ها شامل موارد زیر است:
* استفاده از یک پنکه برای ممانعت از پرواز پشه‌ها در نزدیک شما
* روشن کردن شمع‌های غیر بودار و سیترونلا (نوعی روغن طبیعی است که برای دفع حشرات استفاده می‌شود)
* روشن کردن ابزار ترماسل یا کویل پشه که حاوی ضد حشره‌ی سنتزشده هستند
* از نورهای خاص زردرنگ ویژه برای ماندن در طبیعت استفاده کنید نه از لامپ‌های معمولی
* در میان وسایلتان آبی را به صورت راکد رها نکنید و حتماً روی آن را بپوشانید
* اگر در خانه استخر دارید حتماً آن را کلر بزنید
 
حشره‌کش‌های لاروی بسیاری وجود دارد که می‌توانند رشد پشه‌ها را کنترل کند. مثلاً بازدارنده‌های رشد حشره مانند متوپرین (methoprene) مانع می‌شود که لارو رشد کند و به مرحله‌ی بلوغ برسد. تِمِفوز (Temephos) نوعی ماده‌ی شیمیایی است که بر سیستم عصبی حشرات اثر می‌گذارد و می‌تواند در آب راکد یعنی جایی که پشه‌ها تخم‌ریزی می‌کنند به کار رود. روغن‌هایی را می‌توان به گودال‌های آب اضافه کرد. در نهایت باکتری به نام باسیلوس سیستم گوارش حشرات را مختل می‌کند و آن‌ها از گرسنگی از بین می‌روند.
 
هنگامی که می‌خواهید حشره‌کش یا سایر ابزارهای این‌چنینی بخرید، باید مطمئن شوید که این محصول مؤثر است. مثلاً دستگاه‌های فراصوت اثری بر دور کردن پشه‌ها ندارند. گفته می‌شود حشره‌کش‌ها غالباً حاوی دی اکسید کربن یا حرارت برای دور کردن پشه هستند. اما مطالعات اندکی، اثرگذاری آن‌ها را تأیید کرده است.
 
نتایج پژوهش دیگری نشان داد که شمع‌های سیترونلا در محیط بیرون، فقط می‌تواند چهل و دو درصد از میزان گزش‌ها را کم کند. شمع‌های سیترونلا در محیط داخل فقط چهارده درصد از میزان گزش‌ها را کاهش می‌دهد.
 
 

پشه‌ها چه زمانی خطرناک می‌شوند؟


برچسب: حقایق باورنکردنی درباره مرگبارترین جاندار در جهان که نمی‌دانستید!،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۶:۴۵ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

حقایق جالب درباره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

کیم یو جونگ خواهر 30 ساله رهبر کره شمالی در ظرف چند سال گذشته به عنوان یکی از چهره‌های پرنفوذ در هیات حاکمه کره شمالی شناخته شده است.

به گزارش استاد گپ,استاد چت در جریان ملاقات میان سران کره شمالی و امریکا در ماه های گذشته، کیم یو جونگ، خواهر کوچک تر رهبر کره شمالی حضور پررنگی داشت. البته این اولین باری نبود که کیم یو جونگ در صدر اخبار قرار می گرفت و پیش از آن هم او در جریان المپیک زمستانی سال میلادی جاری به کره جنوبی سفر کرد.

بیشتربخوانید : پرونده جنجالی قتل برادر رهبر کره شمالی به کجا رسید؟

 کیم یو جونگ در حقیقت اولین عضو خاندان حکومتی کره شمالی بود که بعد از جنگ دو کره در دهه ی ۱۹۵۰، پا در خاک کره جنوبی گذاشت. همچون برادر و بیشتر اعضای خانواده اش، از کیم یو جونگ و زندگی او اطلاعات زیادی در دسترس نیست. با کیم یو جونگ، خواهر مرموز و پرنفوذ رهبر کره شمالی آشنا شوید.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

مانند بسیاری از اعضای خانواده ی رهبر کره شمالی، سن دقیق کیم یو جونگ مشخص نیست، اما گفته می شود او بین ۲۹ تا ۳۱ سال سن دارد.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

کیم یو جونگ کوچک ترین فرزند رهبر سابق کره شمالی یعنی کیم جونگ ایل و همسرش، کو یونگ هوی، رقصنده ی سابق است.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

او بخشی از تحصیلاتش را در همان مدرسه ی کیم جونگ اون در کشور سوییس گذراند. اما در سال ۲۰۰۰ بعد از به پایان رساندن کلاس ششم به کره شمالی بازگشت.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

از همان ابتدا روشن بود که تقدیر کیم یو جونگ فعالیت در رأس قدرت است. پدرش، کیم جونگ ایل یک بار در سال ۲۰۰۲ در جریان گفتگویی با افتخار اظهار کرده بود که کوچک ترین دخترش به سیاست علاقه دارد و مشتاق است در دولت کره شمالی فعالیت کند.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

کاملا روشن نیست در میانه ی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ کیم یو جونگ کجا و به چه کاری مشغول بود.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

طی سال های بعدی، او در پشت پرده کارهای زیادی برای پدرش، کیم جونگ ایل و برادرش، کیم جونگ اون انجام داد. او به ویژه نقش قابل توجهی در کمک به کیم جونگ اون داشت تا بتواند به جای برادران بزرگترش به مقام رهبری کره شمالی دست پیدا کند.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

اولین حضور کیم یو جونگ در انظار عمومی، در سال ۲۰۱۱ در مراسم خاکسپاری پدرش، کیم جونگ ایل بود.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

سال گذشته، کیم یو جونگ به ریاست اداره ی تبلیغات حزب کارگر کره شمالی ترفیع مقام پیدا کرد که پست بالایی در دولت برادرش محسوب می شود و به این ترتیب در صدر اخبار قرار گرفت.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

این عنوان تشریفاتی نیست و کیم یو جونگ حقیقتا نقش اساسی ای در کنترل وجهه ی عمومی برادرش دارد.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

از قرار معلوم کیم یو جونگ در مقایسه با دیگر مقامات بلند پایه ی دولت کره شمالی از آزادی بیشتری در انظار عمومی برخوردار است و گهگاه در عکس ها بدون همراه دیده می شود و دائما در حضور کیم جونگ اون نیست.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

به گمان برخی، ترفیع مقام کیم یو جونگ تا حدودی در تلاش برای تداوم دودمان کیم جونگ اون انجام شد. اگرچه او جزء جانشین های مقام رهبری کره شمالی نیست، اما برخی معتقدند اگر روزی اتفاقی برای کیم جونگ اون بیفتد و فرزندان او هنوز به سن جانشینی نرسیده باشند، کیم یو جونگ می تواند جانشین برادرش شود.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

البته این اتفاق بی سابقه ای نخواهد بود چون یک بار در سال ۲۰۱۴، وقتی کیم جونگ اون بیمار شده بود، کیم یو جونگ برای مدت کوتاهی کنترل کشور را در دست گرفت.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

کیم یو جونگ در فوریه ی سال میلادی جاری قدم به عرصه ی جهانی گذاشت. طی مورد نادری از نمایش تعامل سیاسی دو کره شمالی و جنوبی، کیم یو جونگ برای حضور در المپیک زمستانی شهر پیونگ چانگ، به کره جنوبی سفر کرد.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

در شروع مسابقات همه ی نگاه ها به کیم یو جونگ بود. او در حرکتی تاریخی با رئیس جمهور کره جنوبی، مون جا این، دست داد و هر دو لبخند زدند.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

اگرچه دو کره شمالی و جنوبی هنوز جدا هستند، اما این مورد نادری از نمایش تعامل سیاسی و صمیمیت میان دو کره بود. با توجه به تجربه ی کیم یو جونگ در امور تبلیغات، او احتمالا دقیقا می دانست چطور توجه دیگران را به خوبی به خود جلب کند.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

در ماه آوریل سال میلادی جاری، کیم یو جونگ نقش اساسی ای در مذاکرات صلح میان دو کره شمالی و جنوبی داشت. رهبران دو کشور در یک منطقه ی غیر نظامی با یکدیگر دیدار کردند و کیم یو جونگ تنها زنی بود که پای میز مذاکره حضور داشت.

اگرچه کیم یو جونگ موفق شد توجه ها را به خود جلب نکند و در عوض برادرش را در مرکز توجه نگه دارد، اما روشن بود که او نقش قابل توجهی در مدیریت مذاکرات و اطمینان از انجام درست همه ی امور داشت.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

او همچنین در جریان ملاقات دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور حضور پر رنگی داشت. او در این مذاکرات در نقشی شبیه به مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ی امریکا، در زمان امضای اسناد در کنار رهبران دو کشور حضور داشت.

حقایقی جالب در باره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر

اما در زمان امضای توافقنامه میان کره شمالی و امریکا اتفاق عجیبی افتاد. کیم یو جونگ قلمی که از قبل برای امضای اسناد تدارک دیده شده بود را با قلم خودش عوض کرد و کیم جونگ اون اسناد را با قلم خواهرش امضا کرد. علت این کار کیم یو جونگ مشخص نیست اما برخی حدس می زنند این کار به دلایل امنیتی انجام شده.

وقایع ماه های اخیر به خوبی نشان می دهد که کیم یو جونگ یکی از مورد اعتمادترین مقامات برادرش، کیم جونگ اون است و قدرت او در حکومت کره شمالی رو به افزایش است.

البته در حکومت کره شمالی و با وجود رهبر دمدمی مزاجی همچون کیم جونگ اون حقیقتا مقام هیچ کس پایدار نیست. رهبر کره ی شمالی به این شهرت یافته که وقتی اعضای خانواده اش از چشمش بیفتند به سرعت از آن ها روی بر می گرداند، اما شاید کیم یو جونگ تنها استثنای این قاعده باشد.

 

قدرتمند ترین  زن کره  شمالی را  لیس گپ بیشتر بشناسید


برچسب: حقایق جالب درباره مرموز‌ترین و قدرتمندترین زن کره شمالی+ تصاویر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۲:۰۴ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

عجیب و جالبترین حقایق که گیجتان می‌کند! + تصاویر

دردنیا ما عجایبی وجود دارد که هرکدام آن ها سوالاتی را در ذهنمان به وجود می آورد حقایقی که گاهی باعث می شود که کاملا گیج شویم .

به گزارش استاد گپ,استاد چت چرا گوزن ماده به صدای گریه نوزاد انسان واکنش نشان می‌دهد؟ چرا گاهی فراموش می‌کنیم کجا می‌رویم و می‌خواهیم چه کار کنیم؟ چرا فرعون رامسس دوم به پاسپورت نیاز داشت؟ این‌ها سوالاتی هستند که جوابشان را در این مطلب می‌بینید.
هرکسی، مرده یا زنده، برای سفر به فرانسه باید پاسپورت داشته باشد
به همین دلیل دولت مصر مجبور شد برای فرعون رامسس دوم پاسپورت بگیرد تا جسدش را به فرانسه ببرد. علاوه بر این وقتی هواپیمای حامل جسد رامسس در پاریس فرود آمد، با استقبال و احترام روبرو شد.
 
دانستنیهای عجیبی که گیجتان می کند

ناف هرکسی منحصر به فرد است
حدود ۲۴۰۰ نوع باکتری مختلف در ناف هر فرد زندگی می‌کند و احتمالا بیش از نیمی از آن‌ها هنوز کشف نشده اند. ترکیب این باکتری‌هاست که ناف هر فرد را منحصر به فرد می‌کند. حتی یک بار دانشمندان باکتری در ناف یک نفر کشف کردند که فقط در خاک ژاپن پیدا می‌شد، در حالی که او هرگز به این کشور نرفته بود و ارتباطی هم با این کشور نداشت.
 

اگر گوزن ماده صدای گریه نوزاد انسان را بشنود، به کمک او می‌شتابد
دلیلش این است که فرکانس صدای گریه نوزاد انسان شبیه فراکانس گریه بچه گوزن است. همین اتفاق در میان بسیاری از پستانداران از جمله انسان می‌افتد. وقتی ما صدای گریه نوزاد، بچه گربه، یا توله سگ را می‌شنویم، بخشی از مغزمان که مسئول واکنش به آن است فعال می‌شود و ما را به حفظ و کمک به بچه وامی‌دارد. آژیر آمبولانس و ماشین پلیس هم همین فرکانس را تولید می‌کنند، که حس مسئولیت و کمک را در مردم تحریک می‌کند.
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

چرا فراموش می‌کنیم که چرا وارد جایی شده ایم؟
به گقته روانشناسان، عبور از در چیزی را فعال می‌کند که «اثر دروازه» نامیده می‌شود، مکانیزمی که به جداشدن گروهی از خاطرات از دیگری کمک می‌کند. به محض اینکه ما از در اتاقی رد می‌شویم، مغزمان افکاری را که در اتاق قبل داشتیم آرشیو می‌کند و فضایی برای احساسات و وظایف اتاق جدید باز می‌کند. به کمک این اثر ما به آسانی می‌توانیم وظایف جدید مختلف انجام دهیم و اطلاعات دریافتی توسط مغزمان را مرتب کنیم.
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

کلاغ‌ها بیشتر از انسان‌ها درباره عدالت می‌فهمند
کلاغ‌ها تقریبا همیشه با هم کار می‌کنند و غذایی که به دست آوردند را طوری تقسیم می‌کنند که به همه سهم مساوی برسد. اگر کلاغ‌ها بفهمند که یکی از آن‌ها غذای بیشتری برمی‌دارد، فورا اعتمادشان را به او از دست می‌دهند و دیگر با او همکاری نمی‌کنند.
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

دزدان دریایی ژولیوس سزار را در حال عبور از دریای اژه دستگیر و ۱۴۰۰ پوند نقره درخواست کردند (۶۰۰ هزار دلار)
ژولیوس سزار وقتی درخواست آن‌ها را شنید بسیار عصبانی شد، چون فکر می‌کرد ارزشش بیشتر است و از آن‌ها خواست ۳۴۰۰ پوند نقره بخواهند. وقتی رومیان در حال جمع کردن پول بودند، سزار با دزدان دریایی بازی می‌کرد، برایشان شعر و آواز می‌خواند و با آن‌ها مثل دوستانش رفتار می‌کرد. بااین حال به آن‌ها گفت که وقتی آزاد شود، مجازاتشان می‌کند. دزدان دریایی حرف او را باور نکردند، اما سزار به وعده خود عمل کرد و وقتی آزاد شد، نیروهایش را جمع کرد و به جزیره بازگشت و دزدان دریایی را اعدام کرد و نقره‌ها و سایر گنج‌های دزدان دریایی را برد!
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

نوعی غذا در فرانسه وجود دارد که برای خوردن آن حتما باید دستمال روی سرتان بیندازید
این غذا با نوعی پرنده کوچک آوازخوان تهیه می‌شود. ابتدا یک ماه به پرنده انجیر می‌دهند. سپس آن را کشته و روی آتش کباب می‌کنند. هنگام خوردن این غذا باید سرتان را با دستمال بپوشانید. برخی مردم می‌گویند دستمال کمک می‌کند در آرامش از این غذا لذت ببرید و برخی دیگر می‌گویند برای مخفی شدن از خدا به خاطر خوردن چنین پرنده شگفت انگیزی است!
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

یک شغل تمام وقت برای مراقبت از کلاغ در برج لندن وجود دارد
کلاغ‌های برج لندن معنای نمادین خاصی برای بریتانیا دارند. به همین دلیل افرادی مسئول غذا دادن و حفاظت از آن‌ها هستند. درآمد این افراد ۳۱۹۰۰ دلار در سال است.
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند

دانشمندان ژاپنی هشدار حریقی مخصوص ناشنوایان ساختند
ژاپنی‌ها هشدار حریقی ساختند که به جای صدا از دود استفاده می‌کند. وقتی سنسور فعال شود، دستگاه بخاری بیرون می‌دهد که چشم را نمی‌سوزاند. این دستگاه برای ناشنوایان که نمی‌توانند صدای هشدار را بشنوند مفید است.
 
دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند
 
منبع: برترین ها
انتهای پیام/

دانستنی‌های عجیبی که گیجتان می‌کند


برچسب: عجیب و جالبترین حقایق که گیجتان می‌کند! + تصاویر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۶:۴۳ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)

متن اهنگ «اصلا به تو چه» از «جی زد بند»

 

متن «اصلا به تو چه» از «جی زد بند»
آهنگساز:
ترانه سرا:
تنظیم کننده:
میکس و مسترینگ:
تهیه کننده:
عکاس:
طراح:
سبک:

متن آهنگ
چارلی ژولی میدونی چی شده بچه ها دوباره اون بیرون موزیک دادن
اسمش چیه اصلا به تو چه
اصلا بی مصرفم من هیچ استعدادی ندارم
خنگم شلم عشق لاتی ندارم
حس پارتی ندارم حرصتو در میارم
دو برابر تو میخوابم نصف توام بیدارم پس دس از سرم بردار دس از سرم بردار
من اینطوری راحتم که شلوارم بیفته از این پاهای لاغرم
من همیشه آخرم تو زرنگ کلاسی بایدم با این دراز چوب لباسیا بلاسی
پس دس از سرم بردار دس از سرم بردار بذار لاین لاین بچینم مث ماهی فیریکیو آلزایمری شم
اوه اصن جای ارث و میراث دوس دارم با یه شله شامپاین بمیرم
دس از سرم بردار من مدرک نمیخوام تحصیلا عالی توی لندن نمیخوام
من یه چیکه لش میخوام یه زندگی رپی یه اتاق کثیف یه فندک یه سیگار
جدا میشه رامون هی آقا هی خانوم انقدر سرک نکش تو زندگیامون ما همینیم که هستیم
نمیخوایم وکیل وصی
یاااااااااااوه
همینم هست که هستیم تو چش
چشامون خالیو خط رو میز کافی و کپ لباسام آبی و زرد کمرت باریکو لق هه هه زندگیت بی هدفه واسه ما مردس
شیکمم بی ادبه شیکمم گندس اصلا به تو چه؟
دایم چتم آه تا نصف شب یه جور وکیمم که نمیشم آهسته تر
حالا هی بگو بده اونکه عینمونه کمه تو عشق پولو پله منم عشق دود و دمش
بگو اصلا به تو چه که من ایده عالت نیستم
به تو چه خلم خودم هر جور بخوام راه میرم هر جور بخوام میپوشم
با هر کی بخوام میشینم هر جا بخوام وا میستم
اصلا به تو چه ؟
جدا میشه رامون هی آقا هی خانوم انقدر سرک نکش تو زندگیامون ما همینیم که هستیم
نمیخوایم وکیل وصی
همینم اصلا به تو چه
جدا میشه رامون هی آقا هی خانوم انقدر سرک نکش تو زندگیامون ما همینیم که هستیم
نمیخوایم وکیل وصی
همینم اصلا به تو چه
اصلا به تو چه که همسایت با کی میره میاد؟حالا از هزار شب یه شب باشه ضبطش یه کم زیاد
مگه چی میشه مگه میمیری تو از جیغ زن و بچته که سر درد میگیری
پس دس از سرش بردار
اصلا به تو چه که فلانی زنه که یا مرده به تو چه که فلانی فلان کارو کرده
باید یاد بگیری خفه شی الکی حرف در میاری پشت کسی برا چی
دس از سرش بردار
به تو چه که من کیم به تو چه که ما کییم؟
اصلا تو فکر کن که ما قهرمان هاکیم یا بدبختیم یا روانیم گلییم یا خاکییم هر چی خواستی بگو پشت سرمون باکی نی
جدا میشه رامون هی آقا هی خانوم انقدر سرک نکش تو زندگیامون ما همینیم که هستیم
نمیخوایم وکیل وصی
هاااااااااااا
همینم اصلا به تو چه
جدا میشه رامون هی آقا هی خانوم انقدر سرک نکش تو زندگیامون ما همینیم که هستیم
نمیخوایم وکیل وصی
هاااااااااااا
همینم اصلا به تو چه
اصلا به تو چه که تو زندگی من چی میگذره ؟آقای محترم خانوم محترم ای بابا یه حدی آدم تحمل داره دیگه مجبور شدیم ترک بدین خوب شد حالا ؟
حالا حرفارو گوش بده
هییییییی هیییییی
اصلا به تو چه


برچسب: متن اهنگ «اصلا به تو چه» از «جی زد بند»،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۱۰ توسط:استادگپ موضوع: نظرات (0)